روز پرستار مبارک.

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 0 | ژانویه 12th, 2019

همه شغل ها سخت هستند . این را نمیگویم که شعار داده باشم . این را همگی برای یک بار هم که شده متوجه شده ایم که راحت ترین کارهایی که وقتی از دور نگاه میکنیم و فکر میکنیم به راحتی آب خوردن انجام میشوند هم سختی های خودشان را دارند. اما حساب بعضی شغل ها از بغیه جداست . سختی بعضی شغل ها با دست درد و پا درد محدود نمیشود ، روح و روان را خسته میکند ، مثل پرستاری .

شغلی که همه ما از دور آن را تحسین و تکریم میکنیم و هر کداممان وقتی در موقعیتی قرار میگیرم که سر و کارمان به این قشر زحمتش می افتد همه آن حرف ها و شعار ها و تحسین ها را فراموش میکنیم . شاید دلیلش این است که ما در بدترین موقعیت های زندگی با پرستاران ارتباط برقرار میکنیم . وقت هایی که خودمان یا عزیزان و خانواده مان بیمار هستند.

سخت است میدانم ، مریضی آدم را ضعیف و بی حوصله میکند و مریضی اطرفیان آدم را غصه دار و حساس و زودرنج میکند . اینطوری میشود که ما فراموش میکنیم پرستاران هم آدمند ، خسته میشوند ، آنها هم مثل ما هزار و یک مشکل کاری و خانوادگی دارند ، بدهی و اجاره خانه دارند ، شاید حتی خود آنها عضوی بیمار در خانواده داشته باشند . آنها هم مثل ما مادر یا پدر یا خواهر و برادر هستند. آنها هم مثل ما گاهی خوشحالند گاهی ناراحت ، گاهی مریضند گاهی کلافه و بی حوصله .

همه این ها در کنار شغل به شدت سخت و تخصصی پرستاری باعث میشود آنها گاهی کاری کنند که ما دوست نداریم ، یا توقع بهتر و بیشتری از آنها داریم. یادمان نرود آن موقع خودمان را جای آنها بگذاریم شاید بتوانیم بهتر آنها را درک کنیم و قدر شناس زحماتشان در یکی از سخت ترین و صبورانه ترین شغل های عالم باشی.

روز پرستار مبارک عزیزان دل.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

ارسال پاسخ