Taking too long? Close loading screen.

 

 

نکات و اطلاعات ضروری مربوط به قبل از بستری:

 

پس از ویزیت بیمار توسط پزشک محترم مععالج در درمانگاه و یا مطب پزشک، رو صورت نیاز بیمار به عمل جراحی، برای بیمار دستور بستری صادر می گردد.

یادآوری می نماید که در روز بستری، همراه داشتن دستور بستری همراه با برگه های الصاقی، دفترچه بیمه خرمات درمانی که در آن دستور بستری قید شده باشد، و همراه داشتن کارت ملی الزامی است.

حسب ضوابط قانونی، در پذیرش کودکان و افراد زیر 18 سال، حضور ولی بیمار(در درجه اول پدر و در صورت فوت پدر، جد پدری، و در صورت فوت جد پدری، قیم قانونی بیمار با حکم دادگاه) برای ارائه رضایت جراحی یا درمان، الزامی است.

مادر در صورتی می تواند رضایت دهد که از طرف دادگاه حضانت فرزند را عهده دار باشد.

حسب ضوابط قانونی، برای بانوانی که تحت اعمال جراحی زیبایی قرار خواهند گرفت، حضور و رضایت کتبی همسر و برای بانوان جدا شدن از همسر، همراه داشتن طلاقنامه الزامی است.

ضمن ارج نهادن به حضور همراهان گرامی بیمار، با توجه به محدودیت های فیزیکی در فضای پذیرش بیمارستان و نیاز به حقظ سکوت و آرامش برای بیماران گرامی، خواهشمند است فقط یک نفر از همراهان بیمار، در کنار بیمار خود، برای انجام مراحل پذیرش، به واحد پذیرش بیمار مراجعه نماید.

با حفظ آرامش و توجه به مقررات بیمارستان و ضوابط پذیرش، اجازه دهید پرسنل بیمارستان بتواند در ارائه خدمات اداری و درمانی ایمن و با کیفیت، انجام وظیفه نمایند.

هنگام ارائه آدرس و شماره تماس خود، حتما موارد ذکر شده به صورت مستند و صحیح ارائه شود. در مواردی لازم می شود که حتما با بیمار تماس گرفته شود. لذا ارائه شماره تماس صحیح و در دسترس، ضروری است.

برای انجام عمل جراحی و انجام آزمایش های لازم، حدود 8 ساعت ناشتا بودن بیمار کافی است.

به منظور شناسایی درست و ارتقا ایمنی بیمار در اخذ خدمات درمانی مورد نظر، مچ بند های شناسایی بیمار، که در آن نام مرکز درمانی، مشخصات اسمی بیمار، نام پدر، شماره پرونده و نام بخش بستری و تاریخ تولد بیمار قید شده است، در بدو پذیرش بیمار، توسط واحد پذیرش بیمارستان، تهیه می شود و لازم  است در همان مکان پذیرش، به مچ دست راست بیمار نصب شود.

لازم است مشخصات درج شده، توسط بیمار یا همراه بیمار نیز کنترل شده و پس از تایید مشخصات مچ بند، تحویل آن در محل مخصوص، توسط بیمار یا همراه بیمار تایید شده و امضاء گردد.

مسئولیت حفظ و نگهداری از اموال و اشیا گران قیمت بیمار و وسائلی از قیبل گوشی تلفن همراه، دندان مصنوعی، عینک، اندام های مصنوعی و … ، به عهده بیماران ارجمند می باشد.

 

 

 نکاتی در مورد بیمه ها:

 

برای مراجعین محترم طرف قرارداد با بیمه های صدا و سیما، جهاد کشاورزی و کوثر( بیمه هایی که اخذ معرفی نامه به شکل حضوری می باشد ) ارائه معرفی نامه از بیمه مربوطه و پرداخت حق فرانشیز(حق سهم بیمار) الزامی است.

طبق ضوابط بیمه نیروهای مسلح، برای اعمال استرابیسم، بلفاروپتوز و اعمالی که جنبه زیبایی دارند، قبل از اقدام به بستری، تایید درمان را از نماینده محترم معتمد سازمان بیمه نیروهای مسلح اخذ نمایید. در غیر این صورت مشمول پرداخت آزاد خواهد بود.

طبق ضوابط بیمه برای انجام اعمال جراحی مربوط به سپتوپلاستی سینونس های بینی و سنوزیت، داشتن گزارش(سی تی اسکن، و گزارش انحراف) الزامی است.

 

 

کانال مرکز

برای دریافت جدیدترین اخبار به کانال مرکز جراحی بپیوندید

عضویت
بستن