Taking too long? Close loading screen.

معرفی بخش اگزایمر لیزر مرکز جراحی آفتاب

مجموعه اروم لیزر چشم، در سال 1385   با راه اندازی نخستین مرکز اصلاح عیوب انکساری با   استفاده از دستگاه اگزایمر لیزر شروع به  فعالیت نموده و برای انجام این کار از

 

دستگاه اگزایمر لیزر VISX  بهره برده است.  این مرکز در استمرار حرکت خود با توسعه فضای فیزیکی و خرید دستگاه های EX500 و کراس لینکینگ و فمتوسکند لیزر LDV

 

به فعالیت خود از نظر کمی و کیفی ادامه داده است. ما مفتخریم این مرکز در شمال غرب کشور از نظر تجهیزات و عملکرد منحصربفرد می باشد.

 

مجموعه اروم لیزر با برخورداری از سیستم ارجاع و  شماوره تخصصی و  فوق تخصصی چشم، پزشکان مجرب و  مسلط به دانش روز چشم پزشکی و  تجهیزات تشخیصی و درمانی

 

روز  دنیا و  با پرسنل مجرب و کارآزموده در محیطی آرام،  خدمات شایسته به  هموطنان عزیز و اتباع خارجی ارائه می نماید  و   همواره در تمامی عرصه های علمی وتکنولوژیکی

 

پبشرو بوده و برتری خود را در شمال غرب کشور به اثبات رسانده است.

 

 

خدمات ارائه شده در این مرکز
  • اصلاح عیوب انکساری به روش فمتولیزیک، PRK، لازک
  • عمل جراحی CXL کراسلینکینگ برای کنترل کراتوکونوس(قوز قرنیه)
  • جایگذاری رینگ FEMTORING برای اصلاح کراتوکونوس(قوز قرنیه)

 

تجهیزات تشخیصی و درمانی موجود در این مرکز به شرح ذیل است:

دستگاه های تشخیصی

پنتاکم (Pentacam)

دستگاه پنتاکم یک توپوگرافی بسیار پیشرفته می‌باشد که علاوه بر سطح٬ جلوی قرنیه٬ سطح خلفی و عمق آنرا نیز بررسی می‌کند . دوربین‌های تعبیه شده در این دستگاه از تکنولوژی پیشرفته استفاده نموده و بسیار دقیق عمل می‌کنند . با این دستگاه علاوه بر توپوگرافی٬ می‌توان ضخامت قرنیه را در نقاط متعدد اندازه گیری کرد . همچنین عمق اتاق قدامی در مناطق مختلف اندازه گیری می‌شود . پنتاکم از یک شیوه پیشرفته تصویر برداری به نام Sheimpflugاستفاده می کند و تصاویرگرفته شده توسط این سیستم دقیق تر و واضح تر از سیستم های قبل هستند. علاوه بر این، پنتاکم قادر است پارامترهای فراوانی را از سطح و عمق قرنیه اندازه گیری کند که توپوگرافی های معمولی قادر به انجام آنها نیستند .مرکز جراحی آفتاب همزمان با مراکز پیشرفته دنیا مجهز به دستگاه پنتاکم گردید و ما اولین مرکز در سطح استان و جزء اولینها در کشور هستیم که جهت انجام توپوگرافی از دستگاه پیشرفته پنتاکم استفاده می کنیم . استفاده از این دستگاه ، ضریب اطمینان را جهت عمل لیزیک افزایش می دهد . پنتاکم (pentacam) یک دستگاه تشخیصی که برای اندازه گیری و معاینه سگمان قدامی چشم طراحی شده است . به طور کلی این دستگاه تصاویری از قسمت قدامی چشم جهت: 1-ارزیابی شکل قرنیه، آنالیز وضعیت لنز(کریستالین لنز کدرشده)، آنالیززاویه اتاق قدامی، آنالیز عمق اتاق قدامی، آنالیز حجم اتاق قدامی، آنالیز حرارت های کورتیکال خلفی و قدامی، آنالیز محل کاتالکت و ضخامت قرنیه ثبت می کند.

توپولایزر

توپولایزر دستگاه توپوگرافی قرنیه با حساسیت بالاست که اطلاعات درمانی باارزشی از قرنیه به دست میدهد. از اطلاعاتی که توپولایزر  ارائه میکند شکل کلی قرنیه، نقشه رنگی قرنیه، نقشه سه بعدی قرنیه، آنالیز فوری و Zernike ، تشخیص کراتوکونوس، نقشه رفراکتیو، نقشه Difference و داده های Height می باشد. به علاوه اطلاعات لازم جهت Topography-Guided Customized Treatment یا به طور اختصار T-CAT و Asphericity یا همان F-CAT  توسط دستگاه فراهم می کند.

توپوگرافی(TopoGraphy)

این دستگاه جهت بررســی نامنظمی های سطح قرنیه و تشخیـص بیمــاری های اکتاتیک قرنــیه مـــورد استفاده قرار می گیرد. تکنیک تصویر برداری در این دستگاه کراتوســـکوپی کامپیوتری (placido disk- based) است که با آنالیز مایرهای تشکیل شده روی سطح قرنیه قدرت انکساری نقاط مختلف قرنیه را محاسبه کرده و اندکس های مورد نظر پزشک را ارائه می دهد. با توجه به تکنیک دستگـاه، خصوصیـات سطح خلفی قرنیه در این روش قابل ارزیابی نمی باشند.

دستگاه های درمانی و جراحی

لیزر اگزایمر EX500

انواع جراحی های انکساری لیزری، مانند PRK و لازک ، از یک لیزر اگزایمر بسیار تخصصی استفاده می کنند تا تغییر شکل قرنیه و اصلاح عیوب انکساری چشم، از جمله نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم را انجام دهند.لیزر اگزایمر مسیر جراحی لیزر چشم را تغییر داده و در طول دهه گذشته ، پیشرفت در تکنولوژی لیزر اگزایمر، ایمنی، کارآیی و قابل پیش بینی بودن جراحی های انکساری قرنیه را افزایش داده است. لیزرهای اگزایمر توانایی حذف یا “تخلیه” مقادیر میکروسکوپی بافت قرنیه را با میزان دقت بسیار بالا و بدون آسیب رساندن بافت اطراف قرنیه را دارند.

دستگاه فمتوسکند(FEMTO LDV Z6 )

دستگاه فمتوسکند لیزر LDV  مدل Z6  ساخت کمپانی Ziemer یکی از پیشرفته ترین سیستم های لیزر موجود در جهان  جهت انجام اعمال جراحی رفراکتیو، پیوند قرنیه، کاشت رینگ و سایر اعمال مرتبط می باشد.

کانال مرکز

برای دریافت جدیدترین اخبار به کانال مرکز جراحی بپیوندید

عضویت
بستن