Taking too long? Close loading screen.

ارزیابی طول قدامی-خلفی کره چشم

accutome-UBM-Plus-in-use
ارزیابی طول قدامی-خلفی جهت محاسبه لنز داخل چشمی (IOL)، بررسی وجود یا عدم وجود تومور داخل چشم، بررسی ادم قرنیه و برای شناسایی اختلالاتی چون میکروافتالمی و نان افتالموس و گلوکوم مادر زادی بکار می رود.
در تکنیک های A-scan و B-scan  از امواج مافوق صوت استفاده شده و پروب دستگاه سونوگرافی می تواند پس از استفاده از قطره بی حسی مستقیماً بر روی چشم یا بر روی پلک قرارداده شود. A-scan قسمتی از ارزیابی های پیش از عمل آب مرورارید (کاتاراکت) است، زیرا قبل از این جراحی باید طول چشم دقیقاً مشخص شود تا بتوان قدرت لنز داخل چشمی مورد نیاز را با دقت مشخص کرد. B-scan نیز آناتومی و شکل داخلی چشم را با دقت مشخص می کند بنابراین درمواردی که مانعی برای ارزیابی شبکیه وجود دارد مانند زمانی که آب مروارید شدید یا خونریزی زجاجیه وجود دارد اطلاعات دقیقی از شبکیه می توان به دست آورد. همچین از آن می توان برای بررسی تومورهای داخلی چشم استفاده کرد. برای انجام اعمال فوق از تجهیزاتی مانند Vumax استفاده می شود.IOL Master نیز یکی از وسایل پیشرفته ای است که با آن می توان در مدت زمان یک دقیقه و بدون تماس با چشم اقدام به اندازه گیری طول قدامی- خلفی چشم و انحنای سطح چشم کرد. بنابراین خطرات مربوط به تماس با دستگاه های چشمی را نداشته و برای استفاده از آن احتیاجی به بی حسی نیست.
دستگاه IOL-Master نیز بیومتری چشم را به صورت غیر تماسی و به منظور محاسبه قدرت IOLبرای استفاده در جراحی کاتاراکت اندازه گیری می کند. همچنین این دستگاه علاوه بر محاسبه طول محوری چشم، کراتومتری چشم را نیز اندازه گیری می کند.
دستگاه Biometer نیز میتواند سیگنال های دریافتی ازشبکیه را با حساسیت بالایی تشخیص دهد و به صورت غیر تماسی طول محوری چشم را محاسبه نماید. این دستگاه، اندازه گیری ها را به صورت خودکار وبا سرعت، عمق نفوذ وحساسیت بسیار بالا درمدت زمان کوتاهی انجام می دهد و درنتیجه، موجب کاهش فشار واسترس بیمارمی گردد.

کانال مرکز

برای دریافت جدیدترین اخبار به کانال مرکز جراحی بپیوندید

عضویت
بستن